Dentální hygiena

 

V našem Centru nabízíme klientům kromě prvotřídního stomatologického ošetření také možnost dentální hygieny, která je nezbytná pro trvalé udržení zdravého chrupu a dásní.

 

Kvalitní dentální hygiena je mnohem víc než jen odstranění zubního kamene nebo pigmentací. Dentální hygienistka, která ošetření provádí, nejprve vyhodnotí stupeň poškození dásně a podle toho rozvrhne průběh ošetření. Pokud klient trpí gingivitis (zánětem dásně) naplánují si spolu několik schůzek k jeho úplnému vyléčení. Během těchto schůzek dojde k šetrnému odstranění všech tvrdých a měkkých povlaků na zubech pomocí ručních nástrojů a případně pomocí ultrazvuku. V ordinaci máme k dispozici přístroj AirFlow, který rychle a bezbolestně odstraní nevzhledné pigmentace od čaje, kávy nebo tabáku. Nakonec se zuby přeleští lešticí pastou pro dokonale hladký povrch skloviny.

 

Pokud je u klienta diagnostikována parodontitis, je třeba sestavit individuální léčebný plán. Klient se s hygienistkou domluví na několik termínů, během kterých mu bude v lokálním znecitlivění po částech velmi důkladně odstraněn poddásňový zubní kámen. V této fázi léčby je pro úspěch nezbytná naprostá spolupráce stran pacienta a přísné kontroly průběhu hojení.

 

V Centru nám jde také o to, aby pacient porozuměl principu vzniku onemocnění dásní. Kromě ošetření samotného si dáváme záležet na tom, aby pacient převzal zodpovědnost za stav svého orálního zdraví a záleželo mu na jeho zlepšení. Klademe velký důraz na prevenci a na to, aby naši pacienti onemocnění porozuměli a uměli se ho vyvarovat.    

Proto je důležitou součástí dentální hygieny pomoc s výběrem vhodných dentálních pomůcek a jejich správné používání. Dentální hygienistka poradí jak nejlépe zuby čistit a bude s Vámi nacvičovat techniky čištění. Pomůže Vám vybrat správnou velikost mezizubního kartáčku a zakreslí Vám, na jaké místo je která velikost určená. Zodpoví Vám jakýkoli dotaz ohledně zubních past, ústních vod, bělení apod.

 

Buďte zodpovědní za své orální zdraví a my Vám připravíme ty nejlepší podmínky k jeho udržení.  

 

PÉČE I PRO NEJMENŠÍ

 

Neexistuje “správný” věk na to, vzít své dítě k dentální hygienistce. V Centru jsme zvyklí i na ty nejmenší pacienty a jsme rádi za zájem jejich rodičů dopřát svým dětem kvalitní péči. V rámci dentální hygieny nabízíme ošetření dětí v jakémkoli věku. Naopak rodiče nabádáme k tomu, aby nám své dítě svěřili na bezbolestnou dentální hygienu tak, aby si dítě zvyklo na lékařské prostředí. Součástí dětské dentální hygieny je i výběr nejvhodnějších kartáčků, dalších pomůcek a typy na to, jak dětské čištění zvládat i doma.  

Centrum zubí péče - Jeseník    
DH (indexy, ozk, depurace nebo airflow, instr.) 60 min 1500,-
     
Dětská hygiena (depurace, nácvik techniky a výběr pomůcek) 30 min 800,-

Těším se na vás